Kar yağmayınca tatilcinin tercihi sıcak Bodrum oldu

Muğla’nın Bodrum ilçesinde güneşli ve sıcak hava nedeniyle yerli turistler yılbaşı tatili için turistik ilçeye akın etti. Yeni yıl tatili için bu sabahtan itibaren ilçeye gelmeye gelenler bol bol güneşlendi, denize girdi. Yerli turistler kıyılardaki kafeteryaları doldurdu.

KAR YAĞMAYINCA BODRUM TERCİH EDİLDİ

Özellikle kış sporlarının yapıldığı merkezlerde gereğince kar yağmaması nedeniyle sıcak ve güneşli giden havalarda Ankara, İstanbul, Bursa üzere büyük vilayetlerde olanların yeni yılda  3 gün 2 gece konaklama tatil tercihinin Bodrum olduğunu belirten ve SÖZCÜ’ye açıklama yapan Bodrum Profesyonel Otelciler Derneği Başkanı Sabahattin Duman “Beklenen kış turizmini olduğu yerlere gereğince kar yağmayınca yazdan kalma günleri aratmayan Bodrum tatilcinin tercih yeri oldu, açık olan otellerde doluluk oranı yüzde 80’nin üzerinde. Havalar hoş gidiyor, Bodrum’a gelen denize giriyor., Ayrıyeten Bodrum’da açık meydanlarda her türlü eğlenceyi bulmak mümkün, bu nedenle yeni yıla Bodrumlu turizmci keyifli giriyor” diye konuştu.

.

BÜYÜKŞEHİRLERDEN BODRUM’A AKIN OLDU

Dünyanın En Hoş Koyları Birliği’nin Genel Sekreteri Galip Gür “Havaların sıcak ve güneşli gitmesi bilhassa Ankara ve İstanbul’dan gelenlerin akınına uğradı. Şu anda iki kişi geceliği 700-800 TL. ye konaklamak mümkün. Gelenler 3 gün iki gece kalmayı tercih ediyor. Ayrıyeten cümbüş ve yiyecek yerlerinde fiyatlar yerli turist için çok uygun. İkinci konut sahipleride üç günlük tatil için bugünden itibaren Bodrum’a gelmeye başladılar. Bodrum’a gelenler yeni yıla güneşli ve sıcak havada bol eğlenceli ortamda girecekler, yeni yıl tatili için Bodrum’da herkese her keseye uygun tatil imkanı var” dedi.

.

Bodrum ilçesinde hava sıcaklığının 21 deniz suyu sıcaklığının ise 18 derece olarak ölçüldüğü belirtildi.Bodrum Belediye Meydanı’nda akşamları düzenlenen halka açık konserlerde Zeynep Casalini, Pınar Seli, Buzuki Hakan konser verdi. Bodrumlular yarın akşam yenile yıla Teoman konseri ile girecekler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir