İlhan Palut’tan Trabzonspor sözleri: Türkiye’nin en zor deplasmanlarından

Konyaspor, Spor Toto Harika Lig’in 13. haftasında Trabzonspor’a konuk olacağı maçın hazırlıklarına Teknik Yönetici İlhan Palut idaresinde devam ediyor. Kayacık Tesisleri’nde yapılan idman öncesi İlhan Palut ve futbolculardan Mame Diouf, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Trabzonspor maçı hazırlıklarına dün itibariyle başladıklarını hatırlatarak kelamlarına başlayan Palut, “Kadro manasında Endri’den faydalanamayacağımız bir müsabaka olacak. Endri, Dünya Kupası ortasından sonra ortamıza katılabilecek. Zira maçın son aksiyonunda bir sakatlık yaşadı ve onu kullanamayacağız. Onun dışında tam takım çalışıyoruz. Trabzon, Türkiye’nin her vakit için en sıkıntı deplasmanlarından biri olmuştur. Tahlillerimizi yapıyoruz oyuncularımızla. Trabzonspor kadrosunu inceliyoruz. Onları nasıl durdurabiliriz? Biz nasıl ofansif manada tesirli olabiliriz? Bunların çalışmalarını yapıyoruz ve hafta boyunca yapmaya devam edeceğiz. Ligin geneline baktığınız vakit bir müddettir galibiyet alamıyoruz. Bu maçlar içerisinde kazanacağımız maçlar da oldu. Beraberliğin doğal sonuç olduğu maçlar da oldu. Lakin bir biçimde bu seriye de bir yerde son vermek istiyoruz. Bunun için önümüzdeki her maçı bir fırsat olarak görüyoruz. Trabzonspor maçı da bu türlü bir müsabaka olacak zorluk derecesinin yanında” dedi.

‘TAKIMDA COŞKU EKSİKLİĞİ GÖRÜYORUM’

Oyuncu performanslarına da değinen Palut, “Oyun, oyuncu formları teknoloji kullanılarak da büsbütün belirlenebilen parametreler. Sayılar bize bu form düşüklüğünü destekleyici veriler sunmuyor. Kadromuz gereğince koşuyor, gereğince çaba ediyor. Ben açıkçası bir coşku eksikliği görüyorum. Bilhassa iç saha maçlarımızda daha coşkulu, daha dominant oynamamız, daha üst üste ataklar yapmamız lazım. İşin savunma kısmında genel manada sorun yaşamıyoruz. Çok fazla konum vermiyoruz lakin işin ofansif istikametinde tekrar o coşkuyu yakalamamız lazım. Burada olağan ki ferdi form durumları son derece kıymetli. Bu form durumlarını yükseltmemiz lazım. Bu hafta da onun çalışmalarını yapacağız. Bir biçimde önümüzdeki iki maçı inşallah kayıpsız ya da en az kayıpla geçirip genel manadaki ekip performansını Dünya Kupası için verilen ortada gerekli dokunuşları yaparak yükseltmenin çalışmalarını yapacağız” tabirlerini kullandı.

‘SEVİYEMİ YAKALAMAYA ÇALIŞIYORUM’

Mame Diouf ise Trabzonspor’un konutunda güç bir karşılaşma olacağını kaydederek, “Bu şiddetli uğraş için hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Ekiple birlikte düzgün çalışarak yavaş yavaş düzeyimi yakalamaya çalışıyorum. Kıymetli olan ekibime katkıda bulunmak” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir