‘Eşimin erkek doktora muayene olmasını istemiyorum’ diyen şüpheli adliyede

Olay, dün saat 14.00 sıralarında Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Bayan Doğum Polikliniğinde meydana geldi. Edinilen bilgiye nazaran asistan doktor Mücahit Furkan Balcı (29), hasta A.K. isimli bayanın kıymetlerini inceledikten sonra muayene edeceğini söyledi.

“SEN BENİM EŞİMİ NASIL MUAYENE EDERSİN” DİYEREK TABİBİN BURNUNU KIRDI

Bu esnada A.K., erkek doktora muayene olmak istemediğini söyleyerek dışarı çıktı. Bu sırada bayanın eşi A.K.’de, eşini erkek tabibin muayene etmesini istemediğini, bayan doktor istediğini belirterek, iddialara nazaran kapıyı yumrukladı.

Gürültüyü duyan asistan doktor Balcı, bu sırada kapıyı açıp dışarıya yanlışsız baktı. Bu esnada hasta yakını A.K., savlara nazaran “Sen benim eşimi nasıl muayene edersin” diyerek asistan doktor Mücahit Furkan Balcı’yı darp etti. Yumruk darbeleriyle yere yığılan Balcı, kanlar içerisinde kaldı. Atak esnasında ortaya girmek isteyen güvenlik vazifelisi Derya Sipahioğlu da darp edildi. Öteki doktorların beyaz kod vermesi üzerine hastaneye polis grupları sevk edildi. Saldırgan, polis takımları tarafından gözaltına alınarak emniyete götürüldü.

Saldırıya uğrayan asistan doktor Mücahit Furkan Balcı’nın burnunda kırık meydana geldiği belirlendi. Baş ve burun travması geçiren Balcı’nın tedavisi sürerken, şiddete maruz kalan güvenlik görevlisinin de kolunda incinme olduğu öğrenildi.

İLK TABİRİ ORTAYA ÇIKTI

Öte yandan kuşkulu A.K.’nin emniyetteki birinci tabirinde, eşi A.K’nin muayene için doktor odasına girdikten bir müddet sonra bağırma sesleri gelmesi üzerine kendisinin de odaya girdiğini, bu sırada doktor Balcı’nın kendisine de bağırmaya başladığını ve iterek dışarı çıkardığını, yaşanan arbede sırasında yumruk attığını, kendisinin de darp edildiğini öne sürdü. Hekimden şikayetçi olduğunu söyleyen kuşkulu, emniyetteki sözünün akabinde adliyeye sevk edildi.

Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir