Başkan Altay: “Şehitlerimize ve gazilerimize minnettarız”

KONYA (İGFA) – Konya Valiliği, Konya Büyükşehir Belediyesi ile Selçuklu, Karatay ve Meram belediyeleri tarafından Konya’daki şehit aileleri, gaziler ve gazi yakınlarına yönelik iftar programı gerçekleştirildi.

Karatay Gençlik Merkezi’nde düzenlenen programda konuşan Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Genel Başkanı Mustafa Işık, “Sayın Valimize, Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımıza, ilçe belediye liderlerimize bizlere bu hoş günde paylaşmayı, birlikte olmayı örnek belediyecilikle gösterdikleri için teşekkür ederiz” diye konuştu.

“SİZLERİ AİLEMİZDEN FARKLI GÖRMÜYORUZ”

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, programa katılmaktan duyduğu memnuniyeti tabir ederek, “Allah için sizleri çok seviyoruz. Ailemizden farklı görmüyoruz. Elhamdülillah yıllardır bir ortaya geliyoruz. Allah hiçbirimize evlat acısı yaşatmasın. Terörle uğraş konusunda çok hoş noktalara geldik. Eski günler çok uzakta kaldı” sözlerini kullandı.

“BU İFTAR GELENEK OLDU”

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Ramazan ayının herkese hayırlar getirmesini temenni ederek, “Konya’mızda Ramazan’ın bu hoş saatlerinde birinci iftarımızı şehit yakınlarımızla ve gazilerimizle birlikte açıyoruz. Bu bir gelenek oldu. Rabbim birlik ve beraberliğimizi daim eylesin. Rabbim ülkemize, devletimize göz dikenlere fırsat vermesin. Daima birlikte inşallah ebediyen bu Türk-İslam yurdunu birlikte müdafaaya devam edeceğiz.”

“HAKLARINI HİÇBİR VAKİT ÖDEYEMEYİZ”

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, şehit ailelerinin, gazilerin ve gazi yakınlarının birer emanet olduğunu vurgulayarak, “Onlar için ne yapsak azdır. Onların hakkını hiçbir vakit ödeyemeyiz. Zira bu yurdu bize vatan yapan şehitlerimizin kanları. Bu vatan da onların bize emaneti. Bizler de her vakit şehit ailelerimizle birlikte olmak için çaba ediyoruz. Huzur ve memnunluk içerisinde Rabbim bizlere Ramazan Bayramı’na eriştirsin.”

“SİZLER BİZİM BU ÜLKENİN EN KIYMETLİ KAHRAMANLARISINIZ”

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay da yaptığı konuşmada, mübarek Ramazan ayının maneviyatını daha derin hissettikleri iftar sofrasında, şehitlerin ve gazilerin fedakârlıklarını bir kere daha hatırladıklarını söz etti.

Anne ve baba olarak insanlığa yararlı evlatlar yetiştirmenin, eşi gibisi olmayan bir fedakârlık ve son derece kutsal bir iş olduğunu vurgulayan Lider Altay şöyle devam etti:
“Sizler bizim gözümüzde bu ülkenin en kıymetli kahramanlarısınız. Başta şehit ve gazi aileleri olmak üzere, evlatlarını bu vatan uğruna yetiştirmiş tüm anne babalara; ayrıyeten şehitlerimizin eşlerine ve evlatlarına minnettarız. Sizlerin varlığı, bu milletin bağrındaki en derin yaralara merhem, en büyük acılara şifa olmaya devam edecek. Tıpkı şehitlerimiz üzere, sizler de bu vatanın en bedelli evlatlarısınız. Yaşadıklarınız ve verdiğiniz çaba, bu ülkenin hür ve bağımsız kalmasının en büyük teminatıdır. ‘Ölürsem şehit, kalırsam gazi’ anlayışıyla zaferlerden zafere koşan, çağ açıp çağ kapatan ecdadımızın yaktığı bu kutlu ateş; sizlerin sayesinde güçlü bir biçimde yanıyor. Sizleri yalnızca bugün değil, her gün hatırlıyor, hürmet ve sevgiyle anıyoruz. Birlikte, daha güçlü, daha müreffeh, huzur ve kardeşlik dolu bir Türkiye inşa etme yolunda ilerlemeye devam edeceğiz. Bu vatan uğruna gül bahçesine düşer üzere toprağa düşen şehitlerimizi ve gazilik payesiyle müşerref olmuş tüm kahramanlarımızı şükranla anıyorum.”

“KONYA’DA ŞEHİT AİLELERİYLE KURUMLARIMIZ, BELEDİYELERİMİZ HER VAKİT GÖNÜL GÖNÜLE ÇALIŞTI”

AK Parti Konya Milletvekili Tahir Akyürek, yaklaşık 20 yıldır her Ramazan ayında şehit aileleri, gaziler ve gazi yakınlarıyla birlikte olmanın kendilerine nasip olduğunu belirterek, “Bu bizim için çok manalı ve pahalıdır. Bu hoş buluşmayı gerçekleştiren Büyükşehir Belediye Liderimize teşekkür eder, Ramazan-ı Şerifinizi tebrik ederim. Konya’da şehit aileleriyle kurumlarımız, belediyelerimiz her vakit kol kola, gönül gönüle daima birlikte çalıştılar. Konya’mızda yapılan her güzel hizmette şehit ve gazi yakınlarımızın da duaları var, katkıları var. Bu hoş yürüyüşün devam etmesini diliyor, Konya’mızda daha kaç hoşlukları daima birlikte yaşamayı temenni ediyorum” sözlerine yer verdi.

“SİZLERİN SAYESİNDE BU DEVLET AYAKTA”

Konya Valisi Vahdettin Özkan ise, “Bizim sizlere muhtaçlığımız var. Sizin oluşturmuş olduğunuz manevi atmosfere bütün kamunun muhtaçlığı var. Duanıza muhtaçlığımız var. Sizlerin maneviyatının sayesindedir ki bu devlet ayakta, bu millet ayakta ve sizlere hizmetkar olarak devam ediyor. Vatanı, milleti, bayrağı uğranı canını feda etmiş şehitlerimizin yakını olmak, annesi olmak bir gurur, babası olmak, kardeşi olmak bir gurur. Cenab-ı Hak bu erdemi daim kılsın. İnşallah cenneti alada Peygambere konuk olarak giden şehitlerimizle ebedi ve sonsuz bir hayatta buluşacaksınız. Sizlerle birlikte olmaktan büyük bir onur duyuyorum” açıklamalarını yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir